اینله و آنله دندان

اینله و آنله دندان

اینله و آنله دندان برای کسانی مناسب می باشد که دندان های آن ها نیاز به ترمیم دارند . دندان هایی که دارای پوسیدگی هستند احتیاج به ترمیم دارند . ترمیم این دندان ها به وسیله دندانپزشک زیبایی انجام می شود .

اینله و آنله دندان معمولا از رزین پرسلن – طلا یا کامپوزیت تهیه می شود . این قطعات به نواحی آسیب دیده دندان اتصال پیدا می کند . اینله مشابه مواد پر کننده دندان می باشد و درون پوسیدگی در کاسپ دندان قرار می گیرد . انله برای پوسیدگی بیشتری استفاده می شود که برای ترمیم بخش عظیمی از کاسپ مورد استفاده قرار می گیرد . در مواردی که صدمه وارده به دندان به اندازه ای بزرگ نباشد که شامل استفاده از تاج کامل می شود. انله روش مناسبی برای درمان می باشد .جهت این کار از مواد پر کننده استفاده می شود که در انواع مختلف در اختیار دندانپزشکان قرار می گیرد . در حالی که دندان های قدامی احتیاج به ترمیم داشته باشند از مواد همرنگ دندان استفاده می شود . اگر دندان های خلفی پوسیده شده باشند مواد نقره ای رنگ آمالگام بهترین گزینه هستند .

دکتر مجتبی صفار هرندی دندانپزشک زیبایی با روش های زیبایی که برای بیماران خود انجام داده است توانسته تمامی عیب و نقوص دندان های بیماران خود را برطرف کند . دکتر هرندی با تمامی روش های ترمیم دندان آشنا هستند و می توانند آن ها را براساس درخواست بیمار استفاده کنند و باعث رضایت بیمار شود . دکتر صفار هرندی اینله و انله دندان را به بهترین شکل برای بیمار انجام می دهد . جهت تعیین وقت قبلی و مشاوره لازم می توانید با شماره های ۲۶۷۰۵۰۲۸-۲۶۷۰۵۰۱۸ ۰۲۱ – ۶۶۷۵۰۱۰۰ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمائید .

در این بین می توان از مواد پر کننده سومی استفاده کرد که دارای مقاومت و استقامت بالایی هستند و می تواند برای دندان هایی که پوسیدگی حاد دارند استفاده شود . این مواد اینله و آنله دندان نام دارد که بسیار با کامپوزیت ها مشابه هستند . تفاوتی که این ماده با مواده قبلی دارد این است که نحوه ساختن آن متفاوت است و با روشی مشابه روکش ها ساخته می شود . اینله و انله از جنس طلا ، کامپوزیت و یا چینی می باشد و به علت اینکه به توسط لابراتور ساخته می شود دو جلسه را به خود اختصاص می دهد .

اینله و آنله دندان برای دندان هایی استفاده می شود که عصب کشی شده اند و احتیاج دارند که تقویت شوند . از آنجایی که مواد پر کننده اینله و انله بسیار با دوام می باشد می تواند دیواره های ضعیف دندان های عصب کشی شده را تقویت کنند . این کار توسط سیستم های باندینگ و مواد همرنگ دندان صورت می گیرد . در ابتدا دندانپزشک زیبایی قالب دندان بیمار را تهیه و آن را به لابراتور انتقال می دهد تا چینی آن بر طبق آناتومی دقیق دندان و رنگ مناسب شکل داده شود . در ادامه دندانپزشک یک سمان رزینی که با رنگ دندان یکسان می باشد به حفره دندان بیمار باند می کند . در گذشته برای ترمیم دندان های پوسیده بخش عظیمی از دندان بیمار تراشیده می شود تا روکش روی آن قرار گیرد .

این امر سبب تخریب و ضعیف شدن دیواره های دندان می شود . این در صورتی است که در روش اینله و انله ، دندانپزشک زیبایی همراه با دیواره های خارجی دیواره های داخلی هم همچنین تقویت می کند .

اینله و آنله دندان

اینله و آنله دندان

مزیت های اینله و انله دندان

در روش اینله و انله دندان از قالب استفاده می شود . به همین دلیل تاثیرات فوق العاده ای در شباهت ماده پر کننده با دندان طبیعی دارد . علاوه بر این روکش همه سطح های جونده و سطح های طرفی دندان را می پوشاند و بدین وسیله قسمت های تیره رنگ دندان پنهان می ماند . قسمت انله بزرگ تر از اینله می باشد و قسمت یا همه سطح جونده را می پوشاند . اینله کوچک تر می باشد و درون دندان قرار می گیرد . البته به علت وقت زیادی که این روش به خود اختصاص می دهد هزینه بیشتری نسبت به روش های دیگر دارد .  اینله و انله در بین متخصصین با نام کامپوزیت های غیر مستقیم شناخته شده اند که بخاطر استقامت بالا در برابر ساییدن دندان ها دارای ماندگاری زیاد هستند . دوام آن ها بیشتر از ۳۰ سال می باشد . البته می بایستی در نظر گرفت دوام و استقامت آن ها به اندازه پرسلن یا ترمیم های فلزی نمی باشد و امکان دارد بعد از مدتی تغییر رنگ دهند . برای برطرف کردن این مشکل باید از روش های بلیچینگ استفاده کرد .

کامپوزیت ونیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + ده =